Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Tramping vs moderní materiály, elektronika, ...
Tak trampové, Vaše názory na technické vymoženosti na vandrech? Používáte? Nepoužíváte? Uznáváte? Neuznáváte? Nejde přílišná "přetechnizovanost" vandrovní výbavy proti myšlence trampingu?


Pavouckej
editovat    smazat    17.11.2014 - 18:16    #

Opět nastal případ, kdy mobilní telefon na vandru nesloužil jen jako neobvyklá baterka.

My z Asociace českých pečbuřtů chceme i zde v diskuzi poděkovat a vyjádřit nezměrný obdiv posádce RZP z Jablonného v Podještědí panu Miroslavu Volejníkovi a paní Lucii Hegičové, kteří zasahovali v neděli 16.11.2014 ve večerních hodinách v nepřehledném terénu nedaleko Horní Světlé, kde došlo ke zranění našeho kamaráda Cajse, který hloupě uklouznul a spadnul tak nešťastně, že si zlomil nohu. Díky nasazení, rychlosti a obětavosti této posádky proběhl jeho transport terénem k sanitce a poté do zdravotnického zařízení opravdu rychle a profesionálně. Takoví lidé, jako tito dva, si určitě zaslouží víc, než jen „obyčejnou“ výplatu. Zcela určitě mají náš vděk a veliký obdiv! Dík patří i kamarádům od, či z Dobříše, kteří byli nehodě přítomni a též přiložili ruku k… záchraně :-).

On ten mobil má něco do sebe :-). Na Záchranku Lib.kraje jsme již poděkování zaslali e-mailem…

cate
editovat    smazat    02.10.2014 - 11:06    #

dle dotazníku 10/otz.9 usuzuji,že to měla chudinka těžkééé,ale ty staré fotky jsou super,jen číst se to nedá…,když už je to tato oblast ,tak je smutné,že si nevyhledala staré pardy z prašivky a neoslovila osůbku nejpovolanější belisovou n. :-1)

kregan
editovat    smazat    02.10.2014 - 09:13    #

„Praktická část práce – vlastní terénní výzkum, 7.3 Trampské hospody“

A jé vůl seděl za počítačem a kreslil mapy do GISu…

Višňák
editovat    smazat    01.10.2014 - 16:45    #

Netopejr: Znovu a lépe, sorry: http://is.muni.cz/…va_prace.pdf

Jinak se toho na téma co s trampingem souvisí píše víc: http://is.muni.cz/vyhledavani/?…

Calvera55
editovat    smazat    01.10.2014 - 10:19    #

Tak tohle je fakt bomba,už žádné promrzlé nohy http://www.novinky.cz/…-zatopi.html
:-16)

Calvera55
editovat    smazat    01.10.2014 - 08:47    #

Práce se dají napsat na jakékoliv téma,záleží na tom kdo to píše.Ale v tomto případě musím jen konstatovat:Vůl zůstane volem i kdyby zlaté sedlo měl!!! :-16)

bjéťa
editovat    smazat    30.09.2014 - 20:56    #

nebo vlastně asi nechtěla… :D kdo se v tom má vyznat, co vlastně chce :P

bjéťa
editovat    smazat    30.09.2014 - 20:54    #

ehm. tak za to bych se hádala ;) ale tady to nemá co dělat ;) je hezký, jak některý lidi maji ve všem jasno a všecko vědi, to bych taky chtěla.

Netopejr
editovat    smazat    30.09.2014 - 20:18    #

Jo, ta brněnská „fakulta sama pro sebe“ (jak píše Višňák) má v Praze sestřenici: FHS = „Fakulta hledající smysl“ :-) maskovaná coby „F. humanitních studií“. Obě to jsou taková panoptika, kam chodí studovat různé obskurní obory ti, co se nedostali na filosofickou f., protože jsou buď blbí nebo líní nebo nevědí, co vlastně chtějí (zpravidla kombinace toho všeho). A jejich učitelé – to jsou odkladiště tzv. „osobností“. (I prezidentští kandidáti by se tam našli.) Mimochodem – vedoucí té zoufalé diplomky je právě taková „velká osobnost“. Dokonce založila vlastní, fungl nový obor: „hlubinnou ekologii“, něco mezi ekologií (ve smyslu: ochranařinou), psychoanalýzou a politikou. Že to vede k takovýmhle diplomkám, je nasnadě. Smutné…

Višňáku: můžeš znova napsat ten odkaz? Dík.

Kajk
editovat    smazat    30.09.2014 - 13:36    #

Ahojte,tak jsem si početl v oné práci až vědecké a vytanula mi moje brdská babička.Ta by to zřejmě komentovala slovy"Tak já nevím kánoj v zimě a lýže v létě,no není to k posrání." Konec citátu.Kajk

Višňák
editovat    smazat    29.09.2014 - 19:11    #

Tohle má aspoň hlavu a patu: http://is.muni.cz/…va_prace.pdf

Dost jsem se nasmál, když jsem přemejšlel kdo asi bude „Trampka z Brna“ a „Tramp z Prahy“

Nicméně mě uchází proč se slečna diví:

Místní správci také stále likvidují zbývající kempy a tábořiště. Ti trampové, kteří s takto praktikovanou legislativou nesouhlasí a odmítají ji, si stále svá místa v Národním parku střeţí a udrţují, jsou však velmi obezřetní. Ať v dotazníku či při osobním setkání mi odmítali sdělit, o jaká místa se konkrétně jedná a kde přesně se nacházejí. Obávali se toho, ţe bych mohla získané informace předat správě NP. Ta by pak trampy mohla nejen pokutovat, ale také zničit stávající skryté kempy. Často tak trampové zastávají názor, ţe se v podstatě jedná o totoţnou šikanu, která zde panovala za socialismu

myšák
editovat    smazat    29.09.2014 - 18:24    #

To jsou věci… Ten elaborát jsem projel dost rychle, ale tohle mne dostalo : …trénuje co nejlepší a nejdelší přežití v opravdu drsné přírodě, tj. v prostředí bez mobilního signálu a možnosti nabití elektrických zařízení (pozn. za opravdu drsnou přírodu může být považována i oblast s vysokou hustotou obyvatel, chat či míst s občerstvením, pokud budou současně splněny podmínky o signálu a nabíjení) Pes to nežral a praseti bych to nedal :-15)

Višňák
editovat    smazat    29.09.2014 - 18:22    #

Já spíš nechápu, jak takový bláboly mohla obhájit – dva dotazníky jsou na FSS MU asi reprezentativní vzorek. Tohle je názorná ukázka úpadku českého vysokého školství. Neměl jsem sílu číst to celý, ale slečna by si měla přinejmenším zopakovat shodu podnětu s přísudkem…

Jinak – zkratka FSS (fakulta sociálních studií) se na Masarykově Univerzitě zpravidla překládá jako fakulta sama pro sebe :)

Tony
editovat    smazat    29.09.2014 - 14:21    #

Najděte si na Facebooku jejich profil a zjistíte, že se jedná o normální jednodenní výletníky – co pravděpodobně někde u dědy zaslechli slovo tramp a líbilo se jim:). Není nejmenší důvod se nad těmi trampneviňátky rozčilovat…

Calvera55
editovat    smazat    29.09.2014 - 14:20    #

Jasně a krátce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Tramping
:-16)

kregan
editovat    smazat    29.09.2014 - 14:01    #

No jo. Význam se každopádně regionálně mění http://www.urbandictionary.com/define.php?…

Pavouckej
editovat    smazat    29.09.2014 - 11:51    #

He, he. A to jsem si myslel, že největšími rebely trampingu jsme my, pečbuřti a naše AČP :-13) .

My jsme ale ten tramping aspoň nervali do názvu… Pravda ale je, že slova tramping se dá zneužít kdekoli – třeba v Mayovkách byl tramp lupič a psanec. A já věřím, že dnes je mezi trempy lupičů pomálu :-P .

bjéťa
editovat    smazat    29.09.2014 - 11:32    #

tak to rozhodopádně :-16)

kregan
editovat    smazat    29.09.2014 - 11:26    #

Jak se řiká: Jsem radši v přírodě než v gore-texu.

bjéťa
editovat    smazat    29.09.2014 - 10:58    #

hehe, už vidim zase tu debatu do krve o tom, co je a co není tramping :-D a to se prezentuješ jako peacemaker, Awe? :-D

« Předchozí 1 2 3 6 10 Další »