Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Roverky
Vše,co se týká tohoto krásného severského kraje.


Calvera55
editovat    smazat    11.12.2013 - 10:03    #

Je pravda,že fotopasti k trempům nepatří.Taky jsem je nikomu nenabízel.Byla to jen úvaha.I když jak píše Toulavej Mevěd nikdy neříkej nikdy.Už vidím jak se při příchodu k milovanému campu tremp rozhlíží,kde by ta potvůrka mohla být.Loni mi Šedý Vlk (jeho firma má i takové aktivity) zapůjčil zařízení které vyhledává fotopasti.Někteří lidé tedy většinou zavoďouši trpí paranojou,že na ně někde juká fotopast.Vyhledá je v okruhu asi 1000m.Bohužel je tak drahé,že si ho asi žádný tremp nekoupí a nebude jej tahat do přírody.Tak jen pro uklidnění vše co nějak komunikuje se dá najít to platí pro ty kteří by to někam chtěli dávat.(bohužel fotopasti,které jen fotí a nic neodesílají se najít nedají myslím oním přístrojem :-16) .)

kregan
editovat    smazat    11.12.2013 - 07:59    #

Nemáte někdo kontakt na Honzu Červa Červenku?

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    10.12.2013 - 15:30    #

:-( Asi by to ve finále nedělalo dobrotu sledování trampů tu bylo v minulém režimu STB ale zase si vždy řeknu nikdy neříkej nikdy :-19)

Tony
editovat    smazat    10.12.2013 - 12:14    #

No – tak to snad raději ty váguse na kempech, než fotopasti s odesláním fotky do mobilu a net:( Nestačí, že s tím v lese blbnou myslivci a ochranáři, ještě s tím začnou blbnout trampové…

Calvera55
editovat    smazat    10.12.2013 - 11:41    #

Pokud se jedné o tak posvátná místa jako je Pařezák a další campy dal bych tam Fotopast,ze které by se snímky okamžitě posílaly na mail nebo do mobilu.A bylo by jasné co tam je za lábuse.Samozřejmě jen na čas než se podobní dárečkové neeliminují.Je pravdou,že cena těchto vyspělých zařízení není malá přesto je to řešení.Už vidím jak se na mou holou hlavu snáší vlna kritiky,že to do přírody nepatří uznávám ale účel někdy světí prostředky.Přitom by se dala sledovat i zviřátka jako je tam zrovna vzácný Plch zlatohřívák. :-16)

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    10.12.2013 - 07:31    #

Aki- Musím se zasmát ale o šerifa Patriotů vážně nejde jen shoda jmen to bylo tuším někdy kolem r.1999–2001 Kačabača byla tenkrát trampský hotel ještě tam byla podlaha a ohrada na dřevo ve srubu.Tomu Wolfovi tenkrát bylo kolem padesáti pobýval tam od jara do zimy se svým jezevčíkem tuším Samem pak zmizel už sem o něm nikdy neslyšel.

Lubošek-Pastelka tomu už bude také táhnout na 50 mně nikdy nic špatnýho neudělal ale prý sem asi jedinej . :-1) Poté co ho dost důkladně osadníci z Pařezáku vyhnali tak jeden čas ještě jezdil do Starý Boleslavi za kamarádkou která si říkala Štěně než ho prokoukla to je tak 6 let pak se stáhnul ne sroubek kousek od Bečova n.T. Já osobně sem na tom srubu byl 3 ale Luboška sem tam nepotkal jen před dvěma lety v Lípě na hlaváku když sem uháněl na vlak a pak letos v říjnu na Mártyho. :-( Podle tvého popisu mi nesedí jen ten alkoholový oder on totiž nechlastal a nebo se tak přetvařoval.

No nechám toho od 15. 12 mi začíná dovča tak se na Rači do vánoc 2krát stavím a pak ještě za osadníkama před silvestrem. Jinak za osadníky ti patří velký dík hned sem to přeposlal na správné místa a Hajímu volal, ten se tam ukáže po vánocích tak mu konečně po třech letech zatřesu tlapou :-16)

Aki
editovat    smazat    09.12.2013 - 18:48    #

A jejej,tak koukám,že jsem založila nové téma. Fotku ani autogram opravdu nemám. Mohl být tak kolem čtyřicítky,ale tihle lidé stárnou rychleji. Nestačila jsem si ho moc prohlédnout,protože hned zase zmizel v boudě. O Luboškovi alias Pastelce(Pastel­kovi?) jsem četla v kempovce,ale asi jsem ho nikdy neviděla. Sem tam se bezdomovci na kempech vyskytli,ale že by fůra? A na Kačabače jakýsi Wolf? Toulavej Medvěde,doufám,že tím nemyslíš šerifa RP? Cestou do Střezivojic jsem se také stavěla na Mártyho campu a vypadá to,že tam také ,,úřadovali" bezdomovci,no každopádně blbci. Tak zablešenej camp už jsem dlouho neviděla,bylo mi z toho skoro zle. Vypadalo to tam jak na skládce. Na jaře se tam chystám na brigádu,aby to tam nedělalo ostudu.

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    06.12.2013 - 13:55    #

Náhodou foto toho bezdomovce nikdo nemá. Pařezák je pro mě srdeční záležitost tak mi to dost hejblo žlučí akorát dřív jak v neděli se tam nedostanu.Zrovna sem plánoval Pařezák s rodinou .jedem tam 20–22 a poté tam budou osadníci tuším že od 25 já tam ještě přijedu 27 až silvestr. Tak to bude mít chlapík dost problém kde chrápat nás tam bude víc.

Calvero na Zelenáče bych vinu nesváděl na něj mi to nesedí už tam jeden čas bydlel Lubošek alias Pastelka alias Básník alias alias mohl mu to ukázat on nebo jde o něj protože jeho sem zrovna v říjnu potkal na Mártyho kempu. Co se týče Kajmána tam se kdosi vždycky stahoval. Před lety právě na Roverkách a okolí Rače těch bezdomovců bývala fůra jeden bydel na Kačabače a říkal si Wolf na Vlčím údolí bydlel Kraky nebo také Sam se ženou ten obýval právě také Kajmáno nebo Wambl na Pařezák tenkrát moc lidí nechodilo protože tam nebyla kamna . A tak mě napadá když nebudou na Pařezáku tak by mohl být klid

Calvera55
editovat    smazat    06.12.2013 - 09:23    #

No a jsme doma.I když ta verze s tím,že tam kdysi jezdil a nyní je bezdomáč tak tam chce přečkat zimu je taky možná.V Pažezáku je klasický nedostatek suchého dřeva tak aby nezačal topit vnitřním zařízením a nedopadlo to jako na Zvonu.Byla by ho škoda. :-17)

kregan
editovat    smazat    06.12.2013 - 08:10    #

U outdooráků právě bejvá to riziko, že informace o místu pošlou dál nebo daj na internet včetně GPS souřadnic.

Thomas
editovat    smazat    05.12.2013 - 21:50    #

Kregan: Jsou mista, kam bych outdooraky nevzal, rikas. Ja se naposled setkal s partou outdooraku v Jincich, kdyz za mnou vypadli z vlaku. Pak spolecna cesta do Cenkova a nakonec jsem si rikal, prece je nepovedu na Lone Star. Ale oni to tam stejne znali a sli neomylne. Nicmene zdalo se, ze jsou to slusny klucí, byli v pohode. Prespali jsme, rano nadelali drivi a sli jsme si zas kazdej po svejch.

kregan
editovat    smazat    05.12.2013 - 15:18    #

To je škoda, Pařezák byl zrovna takovej útulnej a ne moc profláklej. I když to neni na Pařezáku první případ.

Calvera: Občas se dám s takovym samozvanym obyvatelem do řeči. Dost často je to někdo, kdo dřív trempoval, jezdil na ty místa s partou, po čase přestal, pak se něco zvrtlo, dostal se do průšvihu a najednou si vzpomněl na místo, kde se dá bydlet a nějakou náhodou ho i našel. Tyhle lidi nechci v žádnym případě omlouvat, protože dělaj akorát ostudu a ničej místa, který mohli bejt po spoustu let hodně lidem k užitku, spíš mi jde o to, že ne vždycky to místo někdo prozradí. Každopádně i tak je třeba dávat si pozor, koho kam vodim.

Já třeba občas vyjíždim s kamarády „outdooráky“ jsou to fajn lidi, ale existujou místa (a srubů se to týká obzvlášť) kam bych je nevzal.

Elvíra
editovat    smazat    05.12.2013 - 12:31    #

Šli jsme přes Pařezák a Kajmáno asi před měsícem. Na Kajmánu 3 chlapi, tak okolo 55. Ty byli v zeleným a maskovaným a zdravili ahoj a chtěli zalamovat place. Sice se tvářili, že tam něco zvelebují, ale spousta věcí napovídala, že by to mohli být spíš bezdomovci. Na Pařezáku fyzicky nikdo nebyl, ale podle množství jídla a pití venku i vevnitř to vypadalo na velkou párty. A taky si myslím, že sruby na pískovcích plných převisů je blbost. I když chápu jejich vznik před mnoha lety, když nebylo takové vybavení jako dnes. Ale když takový srub vezme za svý, tak tam nebudou strašit takový týpci a bude klid. O tomhle problému vědí nejvíc na Brdech.

Calvera55
editovat    smazat    05.12.2013 - 12:04    #

Aki,někdo mu musel říci nebo ještě lépe ukázal,kde Pařezák je.Pochybuji,že ho našel při toulkách přírodou.Nepochopím co je to mezi námi za blbce (úmyslně jsem nepoužil sprosté slovo),které by si zasloužili.Takhle to dopadlo s Netopýrem,kde jistý taky Tramp ho ukázal Zelenáči a začali se dít věci.Netvrdím,že za vše může Zelenáč,ale spíš ten,který ho tam zavedl.Nechápu co k tomu tyto lidi vede,že se s tím co kde je ještě chlubí.Na takové dárečky doplatí pak všichni.Ještě mohou vydat mapu Campů knižně a budem jezdit tak akorát za humna k Brdičkum(do prde..).Rozum pláče tiše v koutku. :-16)

Aki
editovat    smazat    04.12.2013 - 19:29    #

Tedy že je Pařezák profláklej,to jsem věděla,ale že až takhle moc… Byla jsem se podívat na kempech okolo studánky u křížku a na Pařezáku byl venku trochu bordel,ale ne moc. Ve špalku zaseknutá sekera,ještě mě nic netrklo,říkám si asi jí tam někdo zapoměl,uklidím jí do boudy. Otevřít nešlo,bylo zavřeno zevnitř na řetízek. Ještě pořád mi nic nedošlo,snažila jsem se to otevřít. Uvnitř se najednou ozval šramot(bylo cca půl jedenácté) a z boudy se vyvalil chlap a za ním alkoholový odér. Krve by se ve mě nedořezal. Asi bezdomovec,no rozhodně ne tramp.Tvářil se trochu překvapeně,ale ne vysloveně nepřátelsky. Zeptal se mě,jestli někoho hledám,tak jsem hlesla že ne a on zase zmizel v boudě. No jo,kde jinde by našel takovej srub,co se dá tak snadno vytopit na trenýrkovou teplotu. Já nepatřím zrovna mezi příznivce srubů na pískovcích,ale vím,že ze začátku tam jezdily hlavně rodiny s dětmi.

myšák
editovat    smazat    22.11.2013 - 19:03    #

Ono Medvěde, když jsem tam byl, tak ten „skládkovej potok“ začínal až kus pod srubem tůní, vejš byl suchej. Skládku jsem neobjevil, až na pár hrnců a piksel od čehosi při výstupu pod pastvinu, cca tak 200 m od tůně a docela vysoko. Voda byla bez chuti a zápachu (že by destilka? :-2) ) No a vypil jsem jí víc než dost a nic se mi nepřihodilo :-16)

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    20.11.2013 - 16:00    #

Včera sem si udělal výšlap na Malou Zemi a po letech sem si prošel ten kus pěkné země za humny. :-1) Co se týče kácení lesů tak se to tam mění před očima ještě že ty skály se nedají přemístit . Našel sem i nové místečko v Kozelské rokli nouzáček s malým ohništěm.

Akorát mě dost zarazilo ta voda za rohem jak psal posledně Myšák jeden potok teče od kravína přes pastviny kde se pase dobytek tak tu vodu bych moc napil a druhý vytéká od bývalé skládky komunálního odpadu tak tam bych si neumyl ani nohy :-x Tak přeji případným žíznivcům dobré chuti :-16) no a někdy přes zimu až budu mít víc času tak se zastavím při cestě na Roverky nebo zpět Jo ty kamna na Hřebíku jsou úžasný to musela být šichta je tam dotáhnout klobouk dolů před Mártym

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    11.11.2013 - 11:33    #

Opičí kopce nebo hory o tom vždycky mluvil na vandru můj táta a ten vždycky jezdil do Lužických hor . Nevíš si na Luži 793 m.n.m a třeba v Českém středohoří na Milešovce jsi v 837m.n.m a to se středohoří za hory nepovažuje. Tak to znamená že opičí hory jsou všude

lord Móťa
editovat    smazat    10.11.2013 - 23:07    #

Dík Medvěde, myslel sem si to ;-) Jen mi nebylo jasné, čím hoši mysleli ten plac za tratí, jak píší níže :-17)

Pavouckej
editovat    smazat    10.11.2013 - 16:31    #

Téma Opičích hor je vskutku skvělé – je to podobné jako Brdský šovinismus. I Vopičí hory jsou všude :-). Krkonošáci si to myslí o Krkonoších. Říká se to i o Jizerkách. Základem je, že všude je pěkně, jenom v těch Vopičích horách ne… Pobavil mě popis Liberce od Liberečáka: „Tady buď prší, nebo je to do kopce“ :-)