Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Trampská tlachárna
Místo pro volný pokec o trampingu a vůbec o tom, o čem se chce trampům zrovna tlachat.


Calvera55
editovat    smazat    23.11.2014 - 14:20    #

To víš Calvera,lepší rychlej než mrtvej. :-16)

Pet
editovat    smazat    23.11.2014 - 14:14    #

Di do háje, Calvero, teď seš úplně mimo. TAMTI nikdy žádný trempi nebyli ani to o sobě neříkali.

Neházej mi na hrb kádrováka, ju. Seš na spoušti krapet rychley.

Calvera55
editovat    smazat    23.11.2014 - 10:48    #

A už se zase třídí a řeší kdo je ten správný tramp a kdo je čundrák a další.Je vidět,že to není tak jednoduché,hodím na záda usárnu,ale ještě nejsem tramp i když si to myslím.To musí posoudit ti skalní trampové.Jak je poznat?V přírodě asi ne jen tady podle jejich náhledu na ostatní.Čekám,že konečně někdo stanoví podmínky co má a nemá mít správný tramp jak se má chovat a podobně.Prostě nějaký manuál.Doufám,že to někdo co nejdříve vytvoří,abych věděl kam se zařadit.Děkuji předem. :-16)

Pet
editovat    smazat    23.11.2014 - 10:31    #

Ále houby… vobyčejnejm stačí nějakej klibouk a něco na zádech, směr někam ze vsi a už seš čundrák. „Tremp“ řeknou málokdy.

Já to dycky nesnášel. Nejčastějš byly tyhle umaštěnci vobyčejný smažky, co táhly z nějaký takypankový vožíračky anebo prostě jen z kéru a spadly do vlastních zvratků do škarpy hned u přeškrtlý cedule „Malá Lhota“. Jenže pokrokový normalizovaný občan prací se živící :-17) tyhle drobný nuance nerozpoznával a házel nás Dušíny a Klekípetry s nima do jednoho pytle.

Slovo „čundrák“ pro nás v těch dobách mělo naprosto jiný význam, bylo snad ještě o třídu dehonestivější než „mastňák“. Dodneska mi vadí. To slovo… i ty lidi, koneckonců.

myšák
editovat    smazat    22.11.2014 - 18:44    #

To je dost pravděpodobný, že to mohla bejti i nějaká takováhle partička. Neznalej člověk potká tvora v zeleným, s teletem a už vidí trampa… S tím se holt musíme srovnat.

Kajk
editovat    smazat    20.11.2014 - 08:54    #

Ahoj,pamatuji si i „zlatá šedesátá léta“ v trampingu a bylo to obdobné.Nádraží byla plná lidiček v zeleném(byla to tehdy trochu móda) a část jich byla taky taková,jak zmiňuješ.Nutno říci,že jich byla menšina a v naší pubertální euforii jsme jimi „hluboce“ pohrdali.K

Ringo
editovat    smazat    19.11.2014 - 22:34    #

Těžko říct, co se tam tehdy událo. Víc jak 40 let. Vzpomínám si, jak jsem vídal v 70. letech solidní trampské party, ale vedle nich zvláště v teplých měsících party, které se trampům docela podobaly, účastníci mívali často telata, maskáče, celty, usárny, protože to tehdy bylo snadno dosažitelné. Od slušných trampů je odlišovalo velké množství chlastu, hlučnost, nepořádek a právě kácení zelených stromů. Podobné to bylo i v letech 80.

myšák
editovat    smazat    19.11.2014 - 20:49    #

Ahoj, vzhledem k tomu, že zbytek tabule byl popsán běžným způsobem usuzuju na bod a). Zřejmě to byla vítaná příležitost shodit trampské hnutí v očích veřejnosti. Jen trochu nechápu, že to na tabuli nebylo uvedeno aspoň stylem citace z dobových análů. Takhle to pořád vypadá jako čísi „pravda“ a pro běžnýho člověka „co je psáno, to je dáno“… Účelový (dez)informace byly, jsou a budou :-16)

Kajk
editovat    smazat    19.11.2014 - 09:34    #

Ahoj,ono sdělení lze chápat ve dvou rovinách.Buď je to demonstrace nebetyčné úřední (slušní úředníci prominou) blbosti a nebo se jedná o milou mystifikaci některého z následovníků nejgeniálnějšího Čecha.Kajk

myšák
editovat    smazat    18.11.2014 - 21:15    #

Tak jsem se nedávno potuloval v okolí Šembery a mý kroky se stočily i na kopec Klepec. Moc pěkný místo, jen mi to trošku pokazilo sdělení na informační tabuli u velkého kamene : „Koncem května (1967) se stal Klepec dostaveníčkem trampů, kteří se tam začali scházet už v sobotu po poledni. Protože pršelo, jen se lilo, spali trampové a jejich družky po stodolách, v čekárně na návsi a jinde. Tím byla zachráněna celá řada mladých borovic a břízek, které si trampové odřezávají na táborák.“ Přijde mi maličko nelogický, když pominu vztah trampů k přírodě, dělat oheň ze syrových stromků… :-?

Unkas
editovat    smazat    22.10.2014 - 19:27    #

Nechte už ty kešky spát. Mě by se líbilo dotknout se něčeho co nakouklo do vesmíru. A víte vlastně, že i zesnulý Zubřík byl taky kačer?

Dale
editovat    smazat    22.10.2014 - 18:56    #

Proto je třeba držet hlídky na našich místech celý prodloužený víkend. Držím palce, aby se to kladívko nemuselo použít. Ahoj

Saša
editovat    smazat    22.10.2014 - 18:51    #

Ještě aby nám ta potvora nakonec spadla na kemp! :-?

Dale
editovat    smazat    22.10.2014 - 17:50    #

Vezměte si na vandr tento týden kladivo, možná ho budete potřebovat.http://tech­net.idnes.cz/stra­tocaching-internet-veci-morseovka-dys-/tec_vesmir.as­px?c=A141020_175441_tec_­vesmir_kuz#ut­m_source=sph.id­nes&utm_medium=richtex­t&utm_content=top6

Tony
editovat    smazat    20.10.2014 - 14:38    #

Už to tak bohužel je – on je tím horolezcem, o kterém se včera psalo v novinách. Je mi z toho smutno. Pro ty, kdo Zubříka neznali, tak je to ten, co v téhle písničce hraje na foukačku. Jmenuje se Loučení… https://www.youtube.com/watch?…

Pet
editovat    smazat    20.10.2014 - 12:04    #

Právě jsem se dozvěděl, že se o víkendu zřítil v Alpách Zubřík :( :(

Pet
editovat    smazat    20.10.2014 - 10:57    #

To už musí bejt pábení, Kregane…

Co ale není pábení, jsou ona dvě běžící psiska po Brdech. Už jsem je potkal, nekecám, třikrát. Dvakrát kolem Chlumce a jednou kus pod Plešivcem. Vždycky běží, neštěkaj – myslim – a moje čubička se jich bojí. Normálně se nebojí ani bejka, jsa teriérem, ale tady se mi schovává za nohu. Dvakrát jsem vzápětí potkal lidi, co se k nim neznali, ale pokaždý jiný (pod Plešákem dva zamilovaný, u Studeňáku houbaře s třema vlčatama).

Jo, a v noci jim svítí voči červeně. těm psiskům, nikoli těm vlčatům.

kregan
editovat    smazat    20.10.2014 - 09:28    #

Myslivec by správně měl střílet jen na zvěř, kterou nejen že bezpečně identifikuje, ale pozná i její stáří a zdravotní stav + má kontrolu o prostoru za ní. Kdo tohle nedodrží je blb. Bohužel je společnost stále nastavená tak, že za tyhle excesy padají až nepřiměřeně nízké tresty.

Co se psů týče, občan tam zastání má, protože střelit psa v honitbě je svázáno tolika legislativními pravidly, že střelit ho „oficiálně“ je téměř nemožný. Namátkou povinná vzdálenost od posledního obydleného stavení, musí být prokazatelně bez dozoru, prokazatelně štvát zvěř a nesmí se jednat o lovecké či „asistenční“ plemeno. I když určitě se najde spousta myslivců, kteří tyhle pravidla ignorují. Po zážitku, kdy na mě v lese na Brdech vyběhli dva velcí psy a majitel se za celou dobu neukázal a po pročtení tady toho vlákna (tedy že se nejedná o případ zcela neobvyklý) http://www.loveckeforum.info/viewtopic.php?… už na vandry bez pětačtryřicítky u pasu téměř nejezdim.

P.S. O tom střelenym trempovi sem někde slyšel i verzi, že chodil myslivcovi za starou…

myšák
editovat    smazat    18.10.2014 - 07:15    #

Je to – jako fšade – „jen“ o přístupu a osobní zodpovědnosti každýho jedince za to, co dělá. A nebál bych se k tomu přiřadit i všeobecně stoupající agresivitu ve společnosti. V nás lidech jistě přežívají z dávných dob lovecký sklony, ale kdo to neukočíruje, pálí po všem, co se pohne. A „nepohrdne“ ani psiskem nebo čičintou. Doufám, že veškerý ozbrojenstvo si pořádně rozmyslí, po čem bude střílet 8-)

Pet
editovat    smazat    17.10.2014 - 21:23    #

Myslím, že recept neexistuje. Není to tak dávno, co byl střelen tremp, co se v noci zvedal ze spacáku snad na záchod.

Myslifci musí vidět, na co střílejí, a nesou PLNOU trestní odpovědnost. Obávám se, že kecy o „výrazném oblečení“ a „opatrném chování v lese“ jen navodí, budou-li se prosazovat ve společnosti, situaci, kdy se dokonce kontraproduktivně mohou stát argumentem PROTI postřeleným – chudák myslifec nerozeznal, neboď občan byl příliš zeleným… :(

A kapitolou úplně mimo lidskost je střelba šílenců po psech. Tam občan prakticky nemá zastání. Asi, pokud by se mi něco takového stalo, by u mne došlo ke „krátkodobému pominutí smyslů“, nejspíš VELICE intenzivnímu.