Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Tramping vs moderní materiály, elektronika, ...
Tak trampové, Vaše názory na technické vymoženosti na vandrech? Používáte? Nepoužíváte? Uznáváte? Neuznáváte? Nejde přílišná "přetechnizovanost" vandrovní výbavy proti myšlence trampingu?


Dale
editovat    smazat    15.07.2014 - 16:16    #

Duchova varianta mě přinutí si koupit GPS, abych věděl to správné místo na pěkné vy…keškování.

Nadeje
editovat    smazat    15.07.2014 - 12:40    #

To pak no comment. Přesně, když nejsou ochotni komunikaci, co s nima. Jak se říká u nás v lese: „dětma nezatopíš a gumový odskáčou“. Duchu ano, po akci bez domluvy je ona strana velmi vhodnou variantou :-)

Dale
editovat    smazat    14.07.2014 - 15:41    #

Naprosto souhlasím s Višňákem. Kde není dohoda, musí nastoupit hrubé násilí.

Višňák
editovat    smazat    14.07.2014 - 10:25    #

Naděje: závadnou keš se vždycky snažím řešit s ownerem, ale když nás pošle tam kam slunce nesvítí (což bylo vždycky), tak ji zlikvidujem a vezmem i keše v okolí, aby si to kešouni zapamatovali – že na kempy ani jejich okolí kešky nepatří!

Duch
editovat    smazat    14.07.2014 - 10:14    #

Kešky jsou v poho,aspoň mám kam chodit na Velkou stranu…

Nadeje
editovat    smazat    14.07.2014 - 09:52    #

S keškama na vandráckých místech nesouhlasím, ale zkusili jste napsat správci kešky?

Elvíra
editovat    smazat    11.07.2014 - 13:18    #

Co dodat, kešaři zasratí. Mám tam do těch míst shodou okolností naplánovanej prázdninovej vandr spojen s kultůrou v Kytlici, tak to mě nepotěšilo. Čím víc lidí někam příjde, je větší pravděpodobnost, že bude mezi mina nějakej blb, co neví jak se chovat. Taky jsem zažila „rodinou dovolenou“ na kempu – převisu. Prý to našli díky kešování, tak si zajeli na levnou dovolenou, kde se za nocleh neplatí. Výsledek (zjištěn při nedělním návratu okolo) – bordel, žádný dříví, nasráno všude. ( asi síla zvyku, v tur.kempu je v ceně WC a odnášení odpadků). Škoda že už jsem je nepotkala, třeba u auta, v zásadě nejsem pomstychtivá, ale tady zřejmě vlídné slovo nestačilo. Vono chodit po lese třeba s atlasem ptáků či něčím podobným holt není in. Lužičky, bohužel nejen ty, mají nespočet podobných krásných míst a čím dál víc z nich je zamořenejch kešařským svinstvem.

Chemici
editovat    smazat    10.07.2014 - 18:35    #

Ona tam ta krabice není, kešoun přijde, protože souřadnice zná, změří jak je širokej vstup do světničky, nafotí se jakej je hrdina, že to našel ( a že to byla dřina), dosadí míry do nějaký rovnice a vyjdou mu souřadnice úložiště někde úplně jinde. Kdyby tam ta krabice byla, už bych jí dávno vyhodil, ale nechtělo se mi hrát tu jejich hru. Budu to ale asi muset zkousnout. Kdybys tam ale jel, navštiv kešounskou stránku, vem si metr a vyhoď jí, budu ti vděčnej, alespoň tam nebudu muset jet, nějakou dobu se tam nedostanu.

Tony
editovat    smazat    10.07.2014 - 15:55    #

Rychlonoho – až půjdeš dělat tu záslužnou činnost cestou na pívo do Mlejnů, tak jedno si dej na mě – budu si pamatovat, že ti ho visím.

Pet
editovat    smazat    10.07.2014 - 12:40    #

Co přesně myslíš tím „teď“, komboji? Ten rok a štvrt, cos o tý krabici nevěděl? Teda, taky pěkný pokrytectví. Ale nešť. Jen mi tak maně letí hlavou, co je zranitelnější – jestli krabice, anebo kemp…

Rychlá noha
editovat    smazat    10.07.2014 - 10:15    #

Šmejdi kešounský. kdepak tam ta krabice může bejt. Myslim že příští tejden bych se tam mohl zastavit až půjdu na pívo do Mlejnů a udělat tam pořádek. Přiznám se že je to pro mě novinka, ale rozhodně nestojim o to, aby tam couralo víc lidí než teď.

Duch
editovat    smazat    10.07.2014 - 09:17    #

Chemiku i ostatní,z Fialek jsem odnesl jednu kempovku(zápisy 2009–2013),jestli že už tam nějaká verbež,spálila kozu ,regály a začli pálit i lavičky,myslím,že by ji spálili taky :-x ,v pondělí jsme seděli u Kotrmana a místní domorodci povídali,že tam měl někdo kvůli tý kempovce malý hysterák…ta novější rozepsaná tam zůstala,nyní je v rukou Božích :-2)

Chemici
editovat    smazat    09.07.2014 - 18:13    #

No já o tom vím taky , psal jsem to osadníkům do kempovky, aby to věděli, pokud by to chtěli řešit. Kempík je hned vedle, akorát to na tý fotce není vidět. Už jsem z toho unavevej, pořád se dohadovat s nějakýma kešounama, že jejich smetí na kempech nemá co dělat, asi už je čas být radikálnější. Zřejmě v tý keškařský společnosti není podvědomí, že na kempy se kešky nedávají a ani se neuvádí jejich souřadnice a musí se to podvědomí vytvořit. Nejlíp tím, že se dotyčná krabice vyhodí a vyhodí se i ty v okolí, jinak nás budou ignorovat, protože domluvit se s nima nejde. Kešouni mají za to, že i oni mají právo navštěvovat kempy – jo to můžou, ale musejí si je napřed postavit. Sbírání pseudobodíků ( koukejte, mám osm tisíc kešek) je nejhorší konzum, který znám.

Duch
editovat    smazat    09.07.2014 - 18:10    #

Já kamaráde nemůžu opustit ty svoje Lužky,co se tejče tý kešky,tak ji tam nainstaloval pan bývalý starosta Sedláček a skutečně patří k tomu Dutému kameni…bohužel kempík je asi 5 metrů vedle… :-( …Místo je to krásné,právě proto,že o něm skoro nikdo nevěděl…

Pet
editovat    smazat    09.07.2014 - 17:44    #

V pořádku, není nic třeba, můžu lenošit… víc mi věděti netřeba :)

PS: Já se od Novohradek so písků nedostávám, v cestě mi stojí ten děsney špunt – PRAHA…

Duch
editovat    smazat    09.07.2014 - 17:27    #

Pet,pošli mi když tak mejlovku,napíšu ti o co vlastně jde… :-20) Dál to tady nechci víc rozmatlávat. :o)

Duch
editovat    smazat    09.07.2014 - 16:58    #

Dady,i ostatní,kte­ří ten flek neznají,díky za ochotu,ale prosím neřešte to… :-2)

DAdy
editovat    smazat    09.07.2014 - 15:32    #

clovece, ci vlastne Duchu, ale tebe asi na tom kempe zalezi, ked sa o tom zmienujes (mimochodom, preco prave v teme „Zazitky z vandrov…“ ?) vsak Pet ti ponuka pomocnu ruku, kedze ma kontakty v geocachingu), ze ak je ta keska na fleku problem, tak by sa s tym dalo nieco robit :-11)

Duch
editovat    smazat    09.07.2014 - 15:16    #

No a já ti odpovím,takhle,ve svém prvním příspěvku píšeš jednou větou,že to tam neznáš a nevíš kde je kemp a podobně,potom nechápu proč potom meleš kraviny,když ti vlastně po tom fleku nic není… :-2) :-2)

Pet
editovat    smazat    09.07.2014 - 14:46    #

No a proto se ptám – je třeba zatlačit na její změnu nebo odstranění, anebo se s ní místo smíří tak jak je?