Neodhlašovat Zapomenuté hesloNový uživatel
Diskuze    •    Nástěnka    •    Články    •    Zpěvník    •    Odkazy    •    T.O. On The Roads
Seznam témat  •  RSS  •  Pravidla a nápověda  •  Nové téma


Roverky
Vše,co se týká tohoto krásného severského kraje.


Duch
editovat    smazat    19.08.2014 - 13:12    #

Koukám,že jsme se v těch Kosmonosech nějak minuli,kdy jste tam byli zašití? http://www.plkosmonosy.cz/

Pet
editovat    smazat    18.08.2014 - 13:36    #

To už je moc, to bych si netrouf… :-1)

Jaroos
editovat    smazat    18.08.2014 - 13:18    #

Máte v tom bordel. Prometheus je zkomolenina sousloví „promo theos“, čiliže v původním významu nic než pravěká reklama na boha…;-)

Pet
editovat    smazat    17.08.2014 - 14:37    #

Odhalils mne :-1) Ono „PromETheus“ je moc dlouhý do huby… :-16)

Calvera55
editovat    smazat    17.08.2014 - 12:27    #

Pet-fakt jsi mě potěšil,už jsem myslel,že ten slovník nikdo nečte.Tak si určitě zjistil,že PET je,,ten který hlídá oheň" :-16) .

Pet
editovat    smazat    17.08.2014 - 12:06    #

Kouknul sem tam, a fakt že jo 8-O Já si dycky myslel, že Calvera se čte Kalvěra a že to pochází ze slov „kalit za víru“… a vono ne, je to Kalvéra a značí to „ten, co pochází z jeskyně“… No teda.

Calvera55
editovat    smazat    17.08.2014 - 11:27    #

Jedná se o pterosaura,ale roveráčtí lovci to vyslovovali jako Petosaurus.Do­poručuji prostudovat slovníček pravěkých Roverů,je to i s výslovností.Tam jsou věci. :-16)

Pet
editovat    smazat    17.08.2014 - 11:17    #

Petosaur? Neznám… :-16)

Calvera55
editovat    smazat    17.08.2014 - 10:21    #

A nejhorší jsou Srstnatí nosorožci,pte­rosaury v to nevyjímaje. :-16)

Pet
editovat    smazat    16.08.2014 - 15:11    #

Já to měl vobráceně… vyučil jsem se na Berounce, pak jsem díky squaw léta strávil v Zadní zemi, až z ní udělali – no, to, co udělali :( a pak jsem objevil Brdy :)

Duch
editovat    smazat    16.08.2014 - 14:27    #

Já si pamatuji doby,kdy jsem zase fšude viděl Brdy…pak mi to v Kosmonosech vymluvili…

Pet
editovat    smazat    16.08.2014 - 13:26    #

Jo, pamutuju si to, jak ste přitáhli jak nevycválený málovochlupenci a pošlapali jste mi záhonek s plavuňema. Ta mládež… tehdá :-16)

Calvera55
editovat    smazat    15.08.2014 - 14:43    #

Pamatuji doby,kdy se v Roverkách proháněli Šavláci jak jsme jim my lovci říkaly(šavlozubý tygři) byly fakt nebezpeční(sežral medvěda i se srstí na posezení),mamut za každým druhým stromem,pro pakoně nebylo kde si rozdělat oheň.Každý druhý den zvěřina.Nádhe­ra.Netopýři byli usalašený v Pejru a velcí divočáci v noci rozhrabávali zem v místě kde dnes je hospůdka u hrochů.Jen vody bylo víc,potok s hejny ryb pramenil na úpatí Vlhoště.Kdo to také pamatuje ať se přihlásí. :-16)

Aki
editovat    smazat    15.08.2014 - 13:00    #

Pamatuju doby,kdy jsem měla v létě Roverky jen pro sebe… Až mě to skoro děsilo. Pořád jsem hledala ceduli Vstup do lesa zakázán kvůli požáru nebo něco takového a ono nic. Asi tenkrát houby zrovna nerostly,cyklos­tezky ještě nebyly a všichni vandráci byli na Velkém vandru nebo prostě někde jinde. V létě je na Roverkách nedostataek vody obzvlášť citelný. Přes den mi to ani nevadilo,ale večer jsem si říkala,že by mohl přijít někdo s kytarou. Že jsou bezdomovci na srubech už se člověk ani nediví,ale na Swampu,to mě docela znepokojuje. S některými by se možná dalo i dohodnout. Ale bohužel věrným společníkem většiny z nich je alkohol.

Elvíra
editovat    smazat    14.08.2014 - 08:52    #

Český ráj žije. Letos jsem tam byla na 2 vandrech. Shodou okolností jsme se při návratu z jednoho z nich potkali s Pavoukem a spol. S ochranářema jako se štikou v rybníce. Akorát když je těch štik moc, tak pak ten rybník povyžerou taky moc. Faktem je, že v ráji na bezdomovce nenarazíš nebo alespoň o žádným nevím. Což se o jinejch trampskejch enklávách říct nedá.

Pavouckej
editovat    smazat    13.08.2014 - 22:57    #

No jo, taky to mám nejblíž do Českýho ráje a jezdíme tam už jen občas. Furt se tam ale najdou pěkný zašitý místa. Myslím, že pro normálního šupáka není lavička a další vymoženosti trampského kempu nutností – i bez toho se vandr zadaří :-). V Č.ráji jsme začínali (Historie vandrů T.O.Moudí) a rád na to vzpomínám, ale kousek to máme i na Koko, do Jizerek a do Roverek. Naštěstí…

Lopuch
editovat    smazat    13.08.2014 - 19:50    #

Před chvílí jsem se vrátil z vandříku v okolí Kajmano. Jelikož nejsem z Roverek, tak na osady narážím čistě náhodně. Mohu dodat jeden důležitý fakt, že někdy i ty zasviněný osady vám závidím. Jsem z Českého Ráje a tam je to zcela v pr… Občas někdo přechrápe pod převisem, ale budovat něco, to fakt nemá smysl. Ochranářskej náčelník Kořínek se svejma kumpánama řádí, jak černá ruka. I Pišta z El Tora si stěžoval, že mu nedaj pokoj a to to má na vlastím claimu. Tak smutně bloudím ve skalách, čistím mechem zarůstající osadní znaky a poberu bordel, co se tam válí. Ale když si chci zvednout náladu, tak jedu k vám a většinou nějakou novou osadu objevím. Jako třeba dnes Kajmano. Vyplazil jsem se tam okolo 11 ráno a borci, co tam ležáli, tak byli tuhý, jako polena. Asi pěkně zakalili! Nevzbudilo je, ani když jsem odvolával psa. Nechtěl jsem je děsit, tak jsem valil dál, ale pořádek tam byl, to musím potvrdit. K těm brigádám, dejte mi vědět, když nějaká bude. Jaro jsem letos nezvlád, chytla mě moje proklatá bedra. Dostal jsem zvadlo od Netopejra a když jsem chtěl vědět, co mám vzít sebou za vercajk, odpovědi jsem se nedočkal. Možná to byl příliš podezřelá otázka! Snad se příště zadaří.

Suchou stezku!

Márty
editovat    smazat    10.08.2014 - 22:29    #

Elvíro,mohl bych Tě požádat o mail?Tady to řešit nechci.Tady je případně můj : sancho66@tiscali.cz

Márty

Toulavej Medvěd
editovat    smazat    09.08.2014 - 17:13    #

Ringo- Tak přesně nějak podobně uvažuje Lubošek alias Pastelka alias Básník alias alias :-12) Podobně uvažoval Wolf (nemyslím šerifa RP) která v devadesátých obýval Kačabaču později obývanou nějakým liberečákem přezdívku jsem už pozapoměl. Podobně asi uvažoval-uvažuje ten co právě obývá Kačabaču prý opravil schody tak vlastně pomáhá nám všem. Určitě podobně uvažovala ta parta která se přes zimu usídlila na Kajmánu a do prsou se byla že nejde o bezdomovce nu 3 měsíce dovolenou bych si také nechal líbit ale dalo se s nimi aspoň mluvit. Podobně určitě uvažoval ten co asi celou zimu obýval Sodomku . :-?

Stále stejná písnička :-16)

Ale stát se bezdomovcem máš pravdu asi bych uvažoval stejně pořád stejná písnička :-16)

Ringo
editovat    smazat    05.08.2014 - 22:48    #

Kdyby se ze mě stal bezdomovec ;-) ,budu se řídit podle tohoto scénáře: Udělám si vlastní camp, možná i srub, budu tam udržovat pořádek, možná tam budu mít i pár zbytečností, když člověk někde bydlí trvale, je to pohodlnější. Občas možná vysomruju jídlo a struny na kytaru. A požádám někoho, aby přivezl hřebíky a nový plátek na pilu a budu udržovat přes týden okolní kempy. Samozřejmě v rozumné podobě bez zbytečností.